Jagody goji (Lycium barbarum)

Masa netto: 80g/150g

Charakterystyka:

Jagody Goji należą do grupy najbardziej cenionych owoców ziemi, znane i cenione od setek lat w kulturze dalekiego wschodu. W tradycyjnej medycynie chińskiej większość preparatów ziołowych zawiera je w swym składzie. W medycynie tybetańskiej wykorzystywane na wszelkiego rodzaju dolegliwości, związane z różnymi narządami niemal w każdym wieku.

CZY WIESZ ŻE …

Jagody goji są najbardziej obiecującym środkiem odżywczym mającym zastosowanie w codziennej diecie, są dobrym źródłem wielu minerałów, mikro i makro elementów wspierających zdrowie.

 

 

 

Czystek (Cistus incanus)

Masa netto: 50g (20 torebek x 2 g)

Czystek to doskonała roślina, która w naturalnych warunkach występuje przede wszystkim w krajach południowej Europy. Jej właściwości były znane już w starożytności, kiedy czystek stosowany był jako środek leczniczy na różne dolegliwości i schorzenia.

CZY WIESZ, ŻE...

Czystek jest bogaty w polifenole, króre dzięki swoim licznym właściwościom, pozwalają zachować zdrowie. Warto systematycznie pić herbatę z czystka, aby walczyć z wolnymi rodnikami i na bieżąco, w naturalny sposób wspomagać odporność.

 

 

 

 
 

Ostropest Plamisty (Sylibum marianum)

Masa netto: 100g/200g

 Ostropest Plamisty to jednoroczna roślina z astrowatych, jest powszechnie stosowana w różnych środkach regenerujących wątrobę. Najcenniejsze w ostropeście są jego szarobrązowe, owalne i lekko spłaszczone nasiona.

 CZY WIESZ, ŻE...

Ostropest Plamisty  zawiera czynnik aktywny jakim jest sylimaryna. Roślina ta jest powszechnie stosowana w różnych środkach regenerujących wątrobę. Sylimaryna jest również zaliczana do silnych przeciwutleniaczy. Ostropest ochrania zdrowe komórki wątroby i regeneruje komórki uszkodzone.

 

 
 

Bajkalina, Tarczyca Bajkalska (Scutellaria baicalensis)

Masa netto: 45g (30 torebek x1,5g)

  Bajkalina to niewysoka roślina wieloletnia z rodziny Lamiaceae. Wykształca proste, okryte niedużymi listkami pędy, u wierzchołków których wyrastają nieduże kwiaty barwy niebieskiej lub niebiesko-fioletowej. Trwałym organem rośliny jest krótkie kłącze z korzeniem.

 CZY WIESZ, ŻE...

Tarczyca bajkalska inaczej bajkalina od pokoleń jest wykorzystywana w tradycyjnej medycynie chińskiej. Według niej, dzięki swym unikalnym właściwościom jest sekretem długowieczności. Zawiera szeroką gamę substancji aktywnych o działaniu przeciwstarzeniowym oraz przeciwutleniającym.

Stosowana była również do zwalczania przeróżnych dolegliwości charakteryzujących się tzw. "gorącem" jak zwykli mawiać Chińczycy. Dla nas, bardziej zrozumiałym określeniem, będą stany zapalne i aktywne zwyrodnienia.

 

 

 

 
 

Jądra Pestki Moreli Gorzkiej

(Prunus Armeniaca)

Masa netto: 100g/200g

 Bogactwo witaminy B 17 i minerałów

 Jądra Pestki Moreli Gorzkiej (Prunus Armeniaca) pochodzą z dzikich odmian drzew morelowych. W medycynie naturalnej stosowane jako składnik kuracji amigdaliną.

CZY WIESZ ŻE …

 Spożywanie określonych ilości jąder pestek moreli ma działanie profilaktyczne w przypadku chorób nowotworowych, są dobrym źródłem wielu minerałów oraz nie są genetycznie modyfikowane. Najbardziej zasobnym źródłem witaminy B 17 są jądra pestek moreli.

Witamina B17, amigdalina bądź letril - to trzy różne nazwy tej samej substancji. Gdy amigdalina dostanie się do ludzkiego organizmu, rozchodzi się do wszystkich komórek zdrowych i chorych. Z tym, że w zdrowych komórkach zamienia się w glukozę, a w rakowej uwalnia kwas pruski oraz aldehyd benzoesowy. Te dwie substancje niszczą tylko komórkę rakową.

 
 

Liść morwy białej (Morus alba)

Masa netto: 50g (25 torebek x 2g)

Morwa biała to gatunek niewielkich drzew liściastych z rodziny morwowatych. Pochodzi z Chin była tam uprawiana od wieków, później doceniono ją również w innych rejonach świata. W Europie zaczęto ją uprawiać od średniowiecza. Ze względu na fioletowo-czarną barwę owoców morwa biała bywa mylnie brana za morwę czarną (Morus nigra).

CZY WIESZ, ŻE...

Morwa Biała to drzewo liściaste, uprawiane ze względu na hodowlę jedwabnika. Jednak okazało się, że wykazuje także cenne właściwości dla człowieka. Według literatury zielarskiej liście morwy białej korzystnie wpływają na prawidłowy metabolizm węglowodanów i glukozy, co pomaga utrzymać prawidłowy poziom cukru we krwi. Prawidłowy metabolizm węglowodanów i glukozy może mieć korzystny wpływ na utrzymanie prawidłowej wagi ciała i szczupłej sylwetki. Substancje z morwy również zmniejszają łaknienie na słodycze co niewątpliwie służy utrzymaniu smukłej sylwetki.

 

 

 

 
   

Len (Linum L.)

Masa netto: 100g/200g

Len to krótkowieczna rośliny z rodziny lnowatych, pochodzi ze wschodniej Europy i z rejonu Morza Śródziemnego. Len jest bogaty w błonnik, kwasy nienasycone, które zapobiegają w powstawaniu różnych zapaleń,  zawiera również substancje śluzowe, które powlekają przewód pokarmowy.

 CZY WIESZ, ŻE...

Siemię lniane produkowane jest z wyselekcjonowanych odmian lnu o znakomitym smaku i wartości odżywczej. Taka postać lnu jest lekkostrawna i w pełni wykorzystuje jego cenne składniki. Len zawiera substancje śluzowe o działaniu osłaniającym i łagodzącym na przewód pokarmowy. Błonnik pokarmowy zawarty w nasionach lnu pobudza ukrwienie i perystaltykę jelit oraz powoduje uczucie sytości.

 

 

 

Kawa zielona mielona

(naturalna, z imbirem, z kardamonem)

Masa netto: 250g 

Zielona kawa to kawa nie poddana procesowi palenia. Kawę zielona można pić w takich samych ilościach w jakich dotychczas piliśmy kawę wypalaną, obydwie zawierają tyle samo kofeiny. Jednak zawiera znacząco mniej związków smakowych niż kawa wypalana ( kawa wypalana około 700 związków smakowych, kawa zielona około 24 związków smakowych).

CZY WIESZ, ŻE...

Picie zielonej kawy to szybkie i skuteczne wsparcie w utracie zbędnych kilogramów. Dzięki optymalnej zawartości kofeiny i kwasu chlorogenowego otrzymujemy unikatową szansę wsparcia naszego odchudzania, co w połączeniu z wysiłkiem fizycznymi zapewni znakomity efekt.